مژه بخش مهمی از صورت است. مژه های خوب زیبایی چشم ها را بیرون میاره ، و شما رو کلا خیلی زیبا میکنه. من بیش از یک سال اکستنین مژه مجلل استفاده کردم و کلی هر رو عاشقش شدم. همه چیز از موقعی شروع شد که من میخواستم به لس آنجلس پرواز کنم و میخواستم که مژهام زیبا باشه. دقیقه نود روز قبل از پروازم یه وقت توی یه سالن مژه آسیایی رزرو کردم و واقعاً نمی دونستم دقیقاً چه می خوام. من دیگه خودمو سپردم دستشون و خیلی از نتیجه کار رازی بودم. انقدر از این اکستنشن مژه من خوشم اومد که بعد از مسافرت تا یه سال هی مژه هارو پر کردم! هر روز صبح میتونستم با مژه های خیلی زیبا بیدار بشم. دیگه لازم نبود که از فر مژه٬ ریمل و لوازم آرایش زیاد استفاده کنم که خیلی عالی بود. اکستنشنه خیلی به صورتم و موهای پرپشت و بلندم میومد و هر کسی منو میدید ازم میپورسید که مژهام واقعی بودن و مال خودم بودن یا نه٬ بعضی از آقایون که کلا فکر میکردن که من همون جوری به دنیا اومدم! در حال حاضرهمه سالن های مژه به خاطره ویروس کرونا بسته هستن ولی یه روز دوباره مژه های زیبا میزارم.

این یکی از عکسای من با اکستنش مژه توی رسانه اجتماعی اینستاگرم هست:

من در این مدت خیلی چیزا درباره اکستنشن مژه یاد گرفتم و میخوام نکات مهم را با شما در اشتراک بگذارم٬ که وقتی شما هم خواستید اکستنش مژه انجام بدید بدونید به چه چیزایی توجه کنید و اشتباهاتی را که من کردم شما دیگه نکنید.

نحوه انتخاب سالن اکستنش مژه

این یک تصمیم بسیار مهم است. معمولا هر کاری که کلا روی صورتتون انجام میشه باید در مکانی بسیار خوب و قابل اعتماد انجام بشه. برای پیدا کردن یک سالن خوب ، برنامه گوگل مپ یا همون نقشه گوگل را توی گوشیتون باز کنید و در قسمت جستجو “اکستنشن مژه” تایپ کنید. اگه شما خارج از کشور هستید اسم معادل اکستنشن مژه را به زبان اون کشور جستجو کنید. وقتی نتایج جستجو روی گوشیتون اومد٫ فقط اونایی رو در نظر بگیرد که بیشتر از ۱۰ یا ۱۵ تا ریویو (نظر) دارن٫ جاهایی که ریویو کمتر دارن قابل اعتماد نیستن و ممکن است توسط دوستان و اعضای خانواده صاحب اون سالن نوشته شده باشن. با قیمت ارزان بعضی جاها گول نخورید٫ اگر قیمت خیلی پایینه یعنی کیفیت کار را جایی پایین بردن. سالن های ارزان مواد و وسایل کم کیفیت استفاده میکنند و باور کنید که چسب اکستنشن مژه بد اصلا نزدیک چشمتون نمیخواهید! این جور جاها معمولا تکنسین با تجربه نداره و شما هیچ وقت نمیخواهید در شرایطی قرار بگیرید که تکنسین تمام مژه های بالا و پایینتونو به هم چسب بزنه و بعد بترسه و ندونه که چی کار باید بکنه و شروع کنه به فکر قیچی استفاده کردن! بنابراین قیمت بالاتری بپردازید و به جایی مورد اعتماد بروید. سالن قابل اعتماد خطر و احتمال بروز عوارض جانبی و عفونت را کاهش می دهد. حتما از تکنسین خود بخواهید که چسب مژه را روتون تست کنه تا مطمئن شود که شما حساسیتی ندارید. در صورت مشاهده هرگونه تحریک و یا واکنشی نسبت به چسب ، در اسرع وقت به تکنسین زیبایی خود اطلاع دهید و توصیه های متخصص آنها را دنبال کنید. من یه بار اشتباه خیلی بد کردم٫ به حرف هم کارم گوش دادم و رفتم یه سالن ارزان تر که بهم گفته بود. این سالن ریویو های زیادی نداشت اما فکر کردم اگر همکارم چیز خوب میگه دربارش باید خوب باشه. بعدا من فهمیدم که این دو نفر دوست بودن و همکار من کلی چیزای خوب گفته بود که دوستشو کمک کنه و من این وسط به خاطر حرفش برای چندین ماه کلی مشکل پوستی پیدا کردم و هی باید میرفتم دکتر٫ واقعا جای ارزون ارزش نداره.

کارهایی که بلافاصله پس از ترك سالن باید انجام بدید

برای تقریبا دو ساعت اول خیلی باید مواظب مژه هاتون باشید تا چسب مژه کاملا خشک بشه. اگر بیرون خیلی باد میاد عینک آفتابی بزنید تا باد زیاد مژه های اکستنشن را تکون نده. باید همیشه چتر با خود داشته باشید و حتی اگر فقط کمی باران بیاد، چترتون را استفاده کنید تا مژه های قیمتیتون خراب نشه.

انواع اکستنشن مژه

انواع مختلفی از اکستنشن های مژه وجود دارد ، و شما باید تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهتر کار می کند. شما حتما می توانید از تجربه تکنسین زیبایی خود استفاده کنید زیرا آنها بارها این کار را انجام داده اند. اسم چندتا از مدل های مختلف “سیلک
“٫ “مینک”٫ “فو مینک”٫ “سیبل” و “والیوم” هست. سالن های مژه همه این ها رو ممکنه نداشته باشد٫ ولی معمولا سیلک و مینک را دارند (این ها معمولا موی طبیعی نیست برای همین قیمتشون کمترهست). من شخصاً مژه های سبک تر را ترجیح می دهم زیرا در طول روز و شب راحت تر میشه استفادشون کرد ، آنها به مژه های طبیعی شما آسیب کمتری می رسانند ، و طبیعی تر نیز به نظر می رسند ، وبا این مژه ها به نظر می رسد که شما جزو آن دسته خوش شانس ها هستید که با مژه های طولانی و شگفت انگیز و قوی به دنیا آمدید. مژه های سیلک سنگین هستن و فقط برای یه برنامه خوبه٫ ولی وقتی کلی پول خرج میکنید چرا که مژه های سبک و بهتربه جاش نگیرید.
مژه مورد علاقه من والیوم یا اسم دیگش روسی و اکس دی هست. مژه والیوم چندتا مژه به هم چسبیده دارد و حجم بیشتری به مژگان شما می بخشد. اگر میخواهید همه محو زیبایی شما بشوند٫ مژه والیوم بگیرید. شما می توانید بین ۲ دی ، ۳ دی ، ۴ دی ، ۵دی و ۶دی انتخاب کنید یا می توانید برای دستیابی به یک مدل لوکس تر ترکیبی از آنها را انتخاب کنید.
مژه ها معمولاً در فر مختلف و طول های مختلف میایند. بسته به مدلی که می خواهید بدست بیاورید می توانید بین فر “J” یا “C” انتخاب کنید ، مورد علاقه من فر C است برای اینکه مثل مژه های فر خورده زیبا میشود. طول این مژه ها معمولاً بین ۹ تا ۱۵ میلی متر است ، معمولاً از آنهایی که کوتاهتر هستن نزدیک به نوک چشم ها استفاده می کنند. برای بدست آوردن مدل لوکس مژه روسی از ترکیبی از طول های مختلف استفاده کنید.

هر چند وقت یه بار باید مژه هاتونو پر کنید

به این بستگی دارد که چقدر خوب می توانید از اکستنشن های مژه خود مراقبت کنید. می توانم بگویم که من استاد مراقبت از اکستنشن مژه هستم زیرا من آنها را خیلی خیلی دوست دارم. من هر ۳ یا ۴ هفته یک بارمژه هایم را پر میکردم تا خوب زیبا بمونند. هر فرد یک بازه زمانی متفاوتی خواهد داشت ، بستگی به این دارد که چرخه رشد مژه شما چقدر سریع است و مژه های طبیعی شما چقدر قوی است (به نکته ۸ مراجعه کنید). اگر نکات بعدی را رعایت کنید مژه خود را میتوانید بهتر حفظ کنید ، که زیبا تر بمونند و هزینه نگهداریشون کاهش پیدا بکند.

نحوه حمام کردن با اکستنشن مژه

اکستنشن مژه خیلی ظریف است ، بنابراین باید خیلی مواظبشون بود. اول از همه وقتی که مژه ها را گذاشتید ، تا ۲۴ ساعت اول اصلا دوش نگیرید ، و برای شش ساعت اول هیچ چیز مرطوب نباید بهش بخورد (بستگی به نوع چسب هم دارد٫ باید از تکنسین بپرسید که تا کی باید خیلی مواظب باشید). این باعث میشود که مژه ها خوب بچسبند و تا چند هفته بمونند. هنگام دوش گرفتن ، صورت خود را در جریان مستقیم آب قرار ندهید. شما باید اجازه دهید آب از بین موهای شما سرازیر شود و می توانید از دستان مرطوب خود برای تمیز کردن صورت خود در اطراف ناحیه چشم استفاده کنید و از تماس با چشم خودداری کنید. نیازی نیست که حتما مژه های خود را در دوش تمیز کنید ، می توانید بعداً آنها را با دقت و با آرایش پاک کن تمیز کنید (به نکته ۷ مراجعه کنید).

نحوه خوابیدن با اکستنشن مژه

ممکن است که لازم باشد جور دیگری در تخت دراز بکشید. روی شکم و صورت نباید بخوابید. می توانید به پهلو بخوابید ، اما اگر میخواهید خیلی خوب مواظب مژه ها باشید هر شب روی پشت خود بخوابید. استفاده از ماسک های نرم خواب چشم دشوار خواهد بود اما بعضی از ماسک های خواب فضای بیشتری در داخلشون دارند که آنها بیشترمناسب کسایی هستند که اکستنشن مژه دارند.

مراقبت روزانه اکستنشن مژه