بارها و بارها دیده‌ایم که هرچه انسان پیرتر می شود پوست و بافت ها به طور طبیعی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. این موارد منجر به ایجاد لک و چروک در پوست می شود.

قابل ذکر است که عمل جراحی لیفت صورت که با نام ریتیدکتومی نیز شناخته می شود یک عمل جراحی است که این بافت های صورت را بلند و سفت می کند، این جراحی می‌تواند به بهبود علائم پیری روی صورت و گردن کمک شایانی بکند.

عمل جراحی کشیدن صورت می تواند شامل از بین بردن پوست اضافی ، صاف کردن چین و چروک و سفت شدن بافت صورت باشد. این شامل ابرو یا لیفت چشم نیست اگرچه این کارها ممکن است همزمان انجام شوند.

چه کارهایی را قبل از لیفت صورت انجام دهیم

همانطور که ذکر شد از آنجایی که دغدغه زیبایی پوست و جوانتر ماندن روز به روز در هر سن و سالی بیشتر میشود  طبیعتا عمل‌های جراحی گوناگون هم تقاضای بیشتری را می‌طلبد، به همین جهت بر آنیم تا کارهایی که قبل جراحی لیفت صورت لازم است را در این مقاله بگنجانیم.

مستحضر هستید که هر عمل جراحی نیاز به دانستن مواردی دارد تا اشخاص بتوانند احساس بهتری بعد از هر عمل از جمله جراحی لیفت صورت داشته باشند، که ما در اینجا قدم به قدم و مختصر توضیح داده‌ایم.

در قدم اول؛ برای انجام لیفت صورت خود یک جراح پلاستیک دارای مجوز پیدا کنید. این کار به شما تضمین می‌دهد تا سطح خاصی از تخصص، آموزش پزشک مورد نظرتان را پیدا کنید.

در قدم دوم؛ عواملی که باید در هر عمل جراحی از آن آگاه باشید از جمله؛ خطرات بیهوشی، عفونت، بی حسی، جای زخم، لخته شدن خون، عوارض قلبی و نتایج دیگر را از پزشک خود بپرسید

در قدم سوم؛ برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد اینکه آیا این عمل برای شما مناسب است یا خیر فقط باید با پزشک خود صحبت کنید.

در قدم چهارم؛ که بعد از عمل لیفت انجام می‌شود مراقبت از پوست و حفظ یک سبک زندگی کلی سالم است که می تواند نتایج لیفت صورت شما را طولانی تر کند.

عمل جراحی آسانسور صورت چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی آسانسور صورت از طریق برش در مو یا خط مو در بالا و جلوی گوش (ناحیه زمانی) انجام می شود. برش در جلوی گوش به سمت پایین کشیده می شود زیر گوش قرار می گیرد و سپس به سمت بالا در پشت گوش می رسد که در قسمت مو یا خط موی پشت گوش پایان می یابد. سپس پوست و بافتهای چربی از عضله زیرین و فاشیا (بافت همبند) جدا می شوند تا آنجا که لازم است برای اصلاح مشکل شلی پوست. پوست به سمت عقب و رو به جلو کشیده می شود و پوست اضافی برداشته می شود. سپس زخم با بخیه ها و اجزای پوست بسته می شود. برخی از جراحان برای از بین بردن خون اضافی در زخم خون را تخلیه می کنند. در انتها باند ها بسته می شوند.

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

خطرات برای هر روش پزشکی از جمله لیفت صورت وجود دارد. خطرات جراحی لیفت شامل موارد زیر است :

اختلال عملکرد عصبی (از بین رفتن عملکرد یا احساس عضله) که معمولاً موقتی است

جای زخم گسترده یا ضخیم

ریزش مو (در اطراف محل برش)

عدم تقارن (ناهموار بودن بین دو طرف)

نکروز پوستی (از بین رفتن پوست در اثر مرگ بافت)

با پزشک خود در مورد تمام خطرات ناشی از آسانسور صورت صحبت کنید تا مطمئن شوید این روش برای شما مناسب است.

بعد از جراحی لیفت چه کنیم

همانطور که مستحضر هستید بعد از هر جراحی از سرپایی و ساده گرفته تا جراحی‌های سخت‌تر شرایطی برای مراقبت و بهبود عمل وجود دارد که یکی از این جمله شرایط بعد از عمل، دوران استراحت است که از اهمیت بالایی برخوردار است. با این تفاسیر بعد از جراحی لیفت حدود دو هفته به خودتان استراحت بدهید و بعد از این مدت به کارهای روزمره‌تان بپردازید. چنانچه میخواهید ورزش‌های شدیدی را انجام دهید حداقل باید چهار هفته از جراحی لیفت گذشته باشد.

با همه‌ی این ها، میزان استراحت از شخصی به شخص دیگر متفاوت است که می‌توانید با مشورت با پزشک خود در مورد کارهایی که می‌توانید انجام دهید و همچنین اطمینان لازم از استراحت کافی را بدست آورید تا انتظار منطقی تری از عمل خود داشته باشید.

این طبیعی است که بعد از عمل در کنار تورم و کبودی احساس درد یا ناراحتی داشته باشید که با این حساب بعد از عمل پزشک شما داروهای ضد درد را برایتان تجویز می کند و معمولا چندین ماه پس از کاهش تورم می توانید تفاوت در قبل و بعد عمل لیفت خود را مشاهده کنید، قابل ذکر است که بعد از این مدت احساس طبیعی بودن پوست خود را بیشتر از قبل احساس می‌کنید.

قابل ذکر است که استفاده‌ی روزانه‌ی مرطوب کننده و ضد آفتاب از ضروریات موارد بهداشتی بعد از عمل میباشد.

خلاصه ای بر این مقاله

از آنجا که لیفت در سنین ۲۵ تا ۵۰ با بافت صورت کمی الاستیک بسیار خوب جواب می دهد با این برای اکثر بیماران با سن بیشتر هم بسیار رضایت بخش بوده است. شخص در این نوع عمل به ظاهر جوانی می رسد که تقریباً 10 سال جوانتر نشان می‌دهد. عمل جراحی به صورت سرپایی انجام می شود. این کار را می توان در مرکز سرپایی یا حتی در مطب پزشک مجهز به تجهیزات لازم انجام داد. درد و ناراحتی بعد از عمل لیفت به میزان حداقل است.

پس از برداشتن پانسمان ها بعد از تقریباً 3-5 روز ، بیمار می تواند فعالیت های اجتماعی را با استفاده از آرایش برای پوشاندن کبودی و مو روی گوش از سر بگیرد تا بخیه ها را پنهان کند. البته اگر میزان استراحت بیشتر باشد نتیجه‌ی عمل کیفیت بیشتری خواهد داشت.

لازم به ذکر است که اگر افتادگی پوست زیاد باشد و پوست شل و نازک باشد ممکن است لیفت در چند مرحله انجام شود و صورت صد در صد لیفت نشود. ولی واقعیت این است که بین پنجاه تا نود درصد جواب هی و رضایت هم  عدد چشمگیری است و تغییرات فرد در این میزان هم منطقی و راضی کننده است.

کلید واژه‌ی کانونی(عمل جراحی لیفت صورت)

کلمه کلیدی (کارهایی که قبل جراحی لیفت صورت) (عمل جراحی آسانسور) (خطرات جراحی لیفت) (بعد از جراحی لیفت)(لیفت در سنین ۲۵ تا ۵۰)